Kreatywność a nauka języka obcego

Kim jest "pani kreatywność"? Kaczką dziwaczką - bardziej kaczką czy dziwaczką?
Zacznijmy od definicji:
Kreatywność (postawa twórcza; od łac. creatus czyli twórczy) – proces umysłowy pociągający za sobą powstawanie nowych idei, koncepcji, lub nowych skojarzeń, powiązań z istniejącymi już ideami i koncepcjami. Myślenie kreatywne, to myślenie prowadzące do uzyskania oryginalnych i stosownych rozwiązań. Alternatywna, bardziej codzienna definicja kreatywności mówi, że jest to po prostu zdolność tworzenia czegoś nowego.
pl.wikipedia.org
Kreatywność usprawnia nasz umysł, to nie prawda, że matematycy są mniej kreatywni od artysty czy poety. Każdy ma szansę się wykazać i zaszaleć z kreatywność, choć społeczeństwo nie wszystkie pomysły zaakceptuje. Ciężka praca, wytrwałość zaowocują akceptacją, a więc zachowajmy dystans i wykażmy się poczuciem humoru do nowych pomysłów.
Kreatywności sprzyja zadawanie pytań: kto, kiedy, dlaczego, jak, po co, gdzie itp. Nasz umysł przeanalizuje zdobyte informacje i wymyśli coś nowego.
Po co nam ta kreatywność? Dzięki niej odczujemy radość uczenia się, zapamiętamy nowe słownictwo, które dzięki kreatywności zamienimy na obrazy, sytuacje, dźwięki. Odkryjemy zdolność tworzenia i budowania własnych myśli, a to pozytywnie wpłynie na budowanie własnej wartości.
Wiedząc o tym, często wykorzystujemy różne gry i zabawy, aby pobudzić kreatywność naszych kursantów i bez obaw... w każdym z nas jest coś z dziecka:)
Musisz to zobaczyć i uwierzyć

Twoja siła - Kreatywność, motywacja, innowacja

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaligrafia po rosyjsku czyli jak poprawnie pisać.

Rosyjski alfabet samodzielnie

Miesiące i pory roku po rosyjsku i ukraińsku - jak zapamiętać!