Rosyjski start i nasze złote zasady!

Kursy już rozpoczęliśmy, zainteresowanie rosyjskim nas miło zaskoczyło ....

Jednak, nie będę rozprawiać tu o tym jak super jest znać rosyjski, bo to już wiecie, ale jak nie tracić "apetytu" na naukę języka. Dlaczego?

Z doświadczenia wiem, że październik to czas nowych planów, nowych wyzwań, angażujemy się w różne przedsięwzięcia, ale kiedy zbliżają się święta i obowiązków nam nagle przybywa, wypalamy się i  po świętach to już "byleby do wakacji".

Złote zasady moscowclub`owiczów:

1) regularność - czyli jest to "dzień z rosyjskim" albo "godzinka z rosyjskim", dla niektórych "czas z nativem" ;) - pamiętaj, że to tylko jedna taka możliwość w tygodniu, nie zmarnuj jej!

2) aktywność - czas na zajęciach wykorzystuj aktywnie, ale i w wolnym czasie zrób coś dla siebie np. posłuchaj muzyki rosyjskiej, obejrzyj video blog na youtube, poczytaj coś łatwego;

3) wytrwałość - wszyscy chcemy szybko osiągać najlepsze wyniki, ale niestety twój mózg ogłosi w pewnym momencie strajk i ...klapa. Pierwsze efekty zobaczysz po pół roku, kiedy "regularność" i "aktywność" połączą siły i nie myśl, że będzie to łatwe zadanie.

A czego po nas lektorów możecie się spodziewać...

Złote zasady naszych lektorów:

1) konwersacje - uwielbiamy rozmawiać, zadawać pytania, dyskutować i sprzeczać się
2) słownictwo - bez nowych słówek, nikt nie potrafi argumentować swoich racji, ani opisać sytuacji
3) poczucie humoru - nudny nauczyciel jest po prostu nudny, nieciekawy, a taki z humorem i wyobraźnią to jeszcze poprawi nam humor, dotleni szare komórki i zmotywuje do pracy.  

Jak samodzielnie pracować:

1) święto z językiem - wybierz konkretny dzień i godzinę na ćwiczenia, na powtarzanie materiału i nie myśl o spędzaniu całego dnia nad książką, wybierz 30-45 min, tylko pamiętaj takie święto musi być co tydzień, zawsze o tej samej porze!

2) ciekawość to pierwszy .... - ....krok do wiedzy i ogromnej satysfakcji z osiągniętych rezultatów. `Poszperaj w necie, na youtube, poczytaj coś o Rosji itp.

3) tu i teraz - nie odkładaj na potem, na jutro, wszelkie wymówki tylko cię demobilizują - tu i teraz uczę się i ćwiczę na ile wystarczy mi energii.


Wiem, nie jest to łatwe, bo ucząc się języka uczymy się też pracować nad sobą, doskonalimy swój charakter.

Życzę miłej i owocnej pracy!

Elżbieta Cech-Walendowska
lektor, tłumacz, egzaminator telc

www.moscowclub.pl

Kursy języka rosyjskiego i ukraińskiego na każdym poziomie zaawansowania w Tychach i Katowicach


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaligrafia po rosyjsku czyli jak poprawnie pisać.

Rosyjski alfabet samodzielnie

Miesiące i pory roku po rosyjsku i ukraińsku - jak zapamiętać!