Rosyjski w biznesie - słownictwo na start

Biznes Polski z Rosją czy Ukrainą ma się świetnie, zaskakują mnie relacje partnerów, jako tłumacz uczestniczę w spotkaniach i chciałabym, aby zawsze odbywały się w tak przyjaznej atmosferze. Partnerzy świetnie się dogadują, ja jako tłumacz staram się wspierać obie strony. Z myślą o pierwszych kontaktach przygotowałam zestaw startowy słów po polsku-rosyjsku i ukraińsku. 
Jest to oczywiście kropla w morzu, ale przynajmniej najważniejsze kwestie można uzgodnić.Pamiętajcie, że biznesmeni zza wschodniej granicy lubią spotykać się w cztery oczy, uścisnąć dłoń i poznać bliżej partnera. Choć korzystają z nowych telefonów to nie koniecznie potrafią wykorzystać ich 100% możliwości, tak samo z innych technologii teleinformatycznych. 

Rosjanie lubią prowadzić negocjacje w swoim ojczystym języku, czują się pewniej, ale powodem też jest ich słaba znajomość języków obcych.

Biznesmeni z Ukrainy potrafią porozumiewać się po ukraińsku i po rosyjsku. Jeżeli rozmawiają po ukraińsku, to też potrafią zrozumieć język polski bez większych przeszkód.

Cena i jakość - to tajemnice przedsiębiorstw, ale wiadomo wszyscy chcą najwyższą jakość za najniższą cenę.

Jeżeli potrzebujesz tłumacza - polecam się do usług!

Ela Cech-Walendowska
tłumacz, lektor, egzaminator telc

Moscow Club
Centrum Języka Rosyjskiego i Ukraińskiego
ul. Barona 30
43-100 Tychy

www.moscowclub.pl

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Kaligrafia po rosyjsku czyli jak poprawnie pisać.

Rosyjski alfabet samodzielnie

Miesiące i pory roku po rosyjsku i ukraińsku - jak zapamiętać!