Mobilne aplikacje do nauki języka rosyjskiego

Na rynku aplikacji online jest mnóstwo różnych zasobów do nauki języków obcych. Sama wciąż testuję i próbuję nowe aplikacje. Zazwyczaj korzystałam z bezpłatnych, ale płatne mają więcej możliwości. Zaletą takich aplikacji jest dostępność 24h, możliwość ustawienia przypomnień o powtórkach, nagrania do odsłuchania, a nawet ćwiczenia wymowy, ćwiczenia pisemne. W okresie wakacyjnym namiętnie uczyłam się angielskiego i francuskiego. Pobrałam kilka takich aplikacji i do dziś korzystam z tychy, które najbardziej odpowiadają moim potrzebom i możliwościom.


1. Duolingo - świetna apka, wszystko ułożone "na półeczkach", powtórki lekcji lub całego zagadnienia. Uczysz się słówek, pisze je, mówisz i bawisz się. Naprawdę świetna i oczywiście bezpłatna. Zaletą lub minusem może być to, że nie ma wersji polskiej, więc rosyjskiego możecie się uczyć znając angielski, ja francuskiego uczę się używając rosyjskiego - spokojnie zwoje mózgowe wytrzymają;)

2. Memrise - bezpłatna wersja z dużą bazą słownictwa. Dużą zaletą są nagrania wideo, audio, dzięki czemu szybko można osłuchać się z językiem obcym. Zaletą lub wadą może być brak polskiej wersji. Ja korzystam z angielskiej ucząc się francuskiego;) Czyli dwa w jednym...

3. Gramota - jeżeli znasz język rosyjski tzn. potrafisz napisać i przeczytać to ta apka przyda ci się do sprawdzenia znaczenia słowa, odmiany rzeczowników itp. Jest naprawdę świetna. Bezpłatna

4. Milioner/Миллионер - zagraj w milionera, uczysz się i bawisz się. Bezpłatna gra, w którą warto od czasu do czasu poklikać;)

5. Русские слова - tak nazywa się aplikacja, dzięki której sprawdzisz czy wiesz jak poprawnie pisać słowa. zabawa gwarantowana, no i wiedza zdobyta. Gra jest bezpłatna i nie wymaga rejestracji.

Możesz również pobrać aplikacje, z pomocą których obejrzysz rosyjską TV, posłuchacie radia i przeczytasz prasę. Szukaj w sklepach online wpisując po rosyjsku np. радио, ТВ, газета. 

Jeżeli zaczynasz uczyć się języka z aplikacją pamiętaj, aby urozmaicać naukę, bo mózg może bardzo szybko wpaść w rutynę i nie będziesz odczuwać przyjemności z nauki. Mózg lubi różnorodność, emocje i ma niepohamowaną ciekawość.Podzielcie się informacją z jakich aplikacji korzystasz i czy warto je pobierać!


MiNi.SŁOWNICZEK:

aplikacja - онлайн приложение
telefon komórkowy (pot.) - мобила, сотовый
mail (pot.) - мыло
bezpłatnie - басплатно


Miłej nauki i zabawy 

Ela Cech-Walendowska
lektor, tłumacz, trener

MOSCOW CLUB
Centrum Języka Rosyjskiego i Ukraińskiego

ul. Barona 30, Tychy

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Kaligrafia po rosyjsku czyli jak poprawnie pisać.

Rosyjski alfabet samodzielnie

Miesiące i pory roku po rosyjsku i ukraińsku - jak zapamiętać!